Sadec Logo XIII Asian Games,
Bangkok (ASIAD 98)
Asiad Logo
Event Results
Archery Athletics Badminton Baseball Basketball
Beach Volleyball Billiards/Snooker Bowling Boxing Canoeing
Cycling Equestrian Fencing Football Golf
Gymnastics Handball Hockey Judo Kabaddi
Karatedo Rowing Rugby Football Sepak Takraw Shooting
Softball Soft Tennis Squash Swimming Table Tennis
Taekwondo Tennis Volleyball Weightlifting Wrestling
Wushu Yachting Medals Tally

Wrestling
Day 13 | Day 12 | Day 11 | Day 9 | Day 8 | Day 7
Top  Day 13 (Dec 18)
  58kg Free Style
  Men (Final & Bronze Play-off)
    RI, Yong-Sam (PRK) bt PUREVBAATAR, O. (MGL)            PTS (3-1)
    TALAEI, Mohammad (IRI) bt NANBETOV, Maxat (KAZ)        PTS (3-1) 
    
  Men (Elimination Rounds)
    BOBUREKOV, Maksat (KGZ) bt ISHIJIMA, Yuji (JPN)        PTS (3-1)
    JUNG, Jin-Hyuk (KOR) bt SOROSOK, Suriyen (THA)         S-0 (4-0)
    PUREVBAATAR, O. (MGL) bt NANBETOV, Maxat (KAZ)         SUP (4-1)
    RI, Yong-Sam (PRK) bt IBADOV, Mats (UZB)               S-0 (4-0)
    TALAEI, Mohammad (IRI) bt JUNG, Jin-Hyuk (KOR)         PTS (3-1)
    NANBETOV, Maxat (KAZ) bt BOBUREKOV, Maksat (KGZ)       P-0 (3-0)
    TALAEI, Mohammad (IRI) bt IBADOV, Mats (UZB)           P-0 (3-0)
    
  69kg Free Style
  Men (Final & Bronze Play-off)
    TAVAKCLIAN, A. (IRI) bt AL OSTA, Ahmad (SYR)           PTS (3-1)
    KATSU, Ryusaburo (JPN) bt MANN, Sujit (IND)            PTS (3-1)
    
  Men (Elimination Rounds)
    JO, Hyon-Choi (PRK) bt MOHAMMAD, Ali (PAK)             SUP (4-1)
    ASKAROV, Almazbek (KGZ) bt BATBAJAR, B. (MGL)          PTS (3-1)
    MANN, Sujit (IND) bt KUPEEV, Igor (UZB)                P-0 (3-0)
    AL OSTA, Ahmad (SYR) bt KIM, Eun-You (KOR)             P-0 (3-0)
    TAVAKCLIAN, A. (IRI) bt KATSU, Ryusaburo (JPN)         P-0 (3-0)
    ASKAROV, Almazbek (KGZ) bt JO, Hyon-Choi (PRK)         P-0 (3-0)
    MANN, Sujit (IND) bt KIM, Eun-You (KOR)                P-0 (3-0)
    KATSU, Ryusaburo (JPN) bt ASKAROV, Almazbek (KGZ)      PTS (3-1)
    
  85kg Free Style
  Men (Final & Bronze Play-off)
    HEIDARI, Alibeza (IRI) bt KATINOVASOV, Rasul (UZB)     PTS (3-1)
    KURUGLIYEV, Magomed (KAZ) bt KAWAI, Tatsuo (JPN)       P-0 (3-0) 
    
  Men (Elimination Rounds)
    KAWAI, Tatsuo (JPN) bt OMURAKUNOV, Bolotbek (KGZ)      PTS (3-1)
    YANG, Hyun-Mo (KOR) bt BAKER, Jallal (SYR)             P-0 (3-0)
    HEIDARI, Alibeza (IRI) bt GANKHUJAG, Gauzorig (MGL)    PTS (3-1)
    KATINOVASOV, Rasul (UZB) bt KURUGLIYEV, Magomed (KAZ)  PTS (3-1)
    KAWAI, Tatsuo (JPN) bt GANKHUJAG, Gauzorig (MGL)       PTS (3-1)
    KURUGLIYEV, Magomed (KAZ) bt YANG, Hyun-Mo (KOR)       P-0 (3-0)
    
  130kg Free Style
  Men (Final & Bronze Play-off)
    REZAEI, Ali-Reza (IRI) bt KAYSINOV, Georgiy (UZB)      P-0 (3-0)
    USUKHBAJAR, G. (MGL) bt KLINOV, Igor (KAZ)             PTS (3-1)
    
  Men (Elimination Rounds)
    USUKHBAJAR, G. (MGL) bt SINGH, Jagdish (IND)           P-0 (3-0)
    KAYSINOV, Georgiy (UZB) bt FENG, Ai gang (CHN)         P-0 (3-0)
    REZAEI, Ali-Reza (IRI) bt OBATA, Hiroyuki (JPN)        S-0 (4-0)
    KLINOV, Igor (KAZ) bt FENG, Ai gang (CHN)              PTS (3-1)
    USUKHBAJAR, G. (MGL) bt OBATA, Hiroyuki (JPN)          S-0 (4-0)
    
		
Top  Day 12 (Dec 17)
  Free Style
  54kg (Final)
    JUNG, Soon-Won (KOR) bt TANABE, Chikara (JPN)     P-0 (3-0)
    JUNG, Soon-Won (KOR) bt NIU, Pinghui (CHN)        PTS (3-1)
    MANROV, Moulen (KAZ) bt ACHILOV, Adkhamjon (UZB)  PTS (3-1)
    
    MANROV, Moulen (KAZ) bt JUNG, Soon-Won            PTS (3-1)
    JIN, Ju-Dong (PRK) bt TAYYEBI, Behnam (IRI)       PTS (3-1)
    
  Free Style
  63kg (Final)
    KUMAR, Mukesh (IND) bt YAYAMA, Hiroaki (JPN)      PTS (3-1)
    SU, Qing (CHN) bt KAVEH, Mehdi (IRI)              PTS (3-1)
    TSOGTBAYAR, T. (MGL) bt KUMAR, Mukesh (IND)       PTS (3-1)
    
    TSOGTBAYAR, T. (MGL) bt SU, Qing (CHN)            P-0 (3-0) 
    JANG, Jae-Sung (KOR) bt ILYAMOV, Ramil (UZB)      PTS (3-1)
    
  Free Style
  76kg (Final)
    IZABEKOV, Nurbek (KGZ) bt HAN, Tae-Hyon (PRK)     PTS (3-1)
    IZABEKOV, Nurbek (KGZ) bt DOROSTKAR, Pejman (IRI) P-0 (3-0)
    VELIEV, Ruslan (KAZ) bt BASANGLUOBU (CHN)         S-0 (4-0)
    
    VELIEV, Ruslan (KAZ) bt IZABEKOV, Nurbek (KGZ)    PTS (3-1) 
    MOON, Eui-Jae (KOR) bt KOSHIBA, Kenji (JPN)       S-0 (4-0)
    
  Free Style
  97kg (Final)
    FRAEV, Soslan (UZB) bt KOSUGE, Hiroshi (JPN)      P-0 (3-0)
    BAIRAMUXOV, Islam (KAZ) bt KIM, Kil-Soo (KOR)     P-0 (3-0)
    
    FRAEV, Soslan (UZB) bt BAIRAMUXOV, Islam (KAZ)    PTS (3-1) 
    JADIDI, Abass (IRI) bt SUMIUABAZAR, D. (MGL)      P-0 (3-0)
    
  Free Style
  58kg (Elimination Rounds)
    PUREVBAATAR, O. (MGL) bt TRAN, Anh-Tuan (VIE)     S-0 (4-0)
    TALAEI, Mohammad (IRI) bt BOBUREKOV, Maksat (KGZ) P-0 (3-0)
    NANBETOV, Maxat (KAZ) bt YADAV, Madan (NEP)       S-0 (4-0)
    RI, Yong-Sam (PRK) bt JUNG, Jin-Hyuk (KOR)        P-0 (3-0)
    IBADOV, Mats (UZB) bt ISHIJIMA, Yuji (JPN)        PTS (3-1)
    BOBUREKOV, Maksat (KGZ) bt TRAN, Anh-Tuan (VIE)   FAL (4-0) 
    JUNG, Jin-Hyuk (KOR) bt YADAV, Madan (NEP)        S-0 (4-0) 
    PUREVBAATAR, O. (MGL) bt SOROSOK, Suriyen (THA)   S-0 (4-0) 
    NANBETOV, Maxat (KAZ) bt TALAEI, Mohammad (IRI)   PTS (3-1)
    
  Free Style
  69kg (Elimination Rounds)
    ASKAROV, Almazbek (KGZ) bt AL SHABI, M. (YEM)     S-0 (4-0)
    KATSU, Ryusaburo (JPN) bt MOHAMMAD, Ali (PAK)     S-0 (4-0)
    MANN, Sujit (IND) bt DAMDINOV, Ochir (KAZ)        PTS (3-1)
    TAVAKCLIAN, A. (IRI) bt JO, Hyon-Choi (PRK)       PTS (3-1)
    KUPEEV, Igor (UZB) bt BATBAJAR, B. (MGL)          P-0 (3-0)
    AL OSTA, Ahmad (SYR) bt SUPSINTUM, Nattawut (THA) S-0 (4-0)
    MOHAMMAD, Ali (PAK) bt AL SHABI, M. (YEM)         P-0 (3-0) 
    JO, Hyon-Choi (PRK) bt DAMDINOV, Ochir (KAZ)      S-0 (4-0) 
    BATBAJAR, B. (MGL) bt SUPSINTUM, Nattawut (THA)   FAL (4-0) 
    KIM , Eun-You (KOR) bt ASKAROV, Almazbek (KGZ)    P-0 (3-0) 
    KATSU, Ryusaburo (JPN) bt MANN, Sujit (IND)       PTS (3-1) 
    TAVAKCLIAN, A. (IRI) bt KUPEEV, Igor (UZB)        PTS (3-1)
    
  Free Style
  85kg (Elimination Rounds)
    YANG, Hyun-Mo (KOR) bt KAWAI, Tatsuo (JPN)        P-0 (3-0)
    HEIDARI, Alibeza (IRI) bt KITPITUCK, Chatee (THA) FAL (4-0)
    GANKHUJAG, Gauzorig (MGL) bt BAKER, Jallal (SYR)  S-0 (4-0)
    KATINOVASOV, Rasul (UZB) bt YADAV, Baj (NEP)      S-0 (4-0)
    KURUGLIYEV, Magomed (KAZ) bt 
      OMURAKUNOV, Bolotbek (KGZ)                      PTS (3-1)
    KAWAI, Tatsuo (JPN) bt KITPITUCK, Chatee (THA)    S-0 (4-0) 
    BAKER, Jallal (SYR) bt YADAV, Baj (NEP)           S-0 (4-0) 
    HEIDARI, Alibeza (IRI) bt ANG, Hyun-Mo (KOR)      PTS (3-1)
    
  Free Style
  130kg (Elimination Rounds)
    KLINOV, Igor (KAZ) bt SINGH, Jagdish (IND)        FAL (4-0)
    FENG, Ai gang (CHN) bt KIM, Tae-Ho (KOR)          P-0 (3-0)
    OBATA, Hiroyuki (JPN) bt BUGAGAO, Ariel (PHI)     FAL (4-0)
    REZAEI, Ali-Reza (IRI) bt USUKHBAJAR, G. (MGL)    P-0 (3-0)
    SINGH, Jagdish (IND) bt KIM, Tae-Ho (KOR)         FAL (4-0) 
    USUKHBAJAR, G. (MGL) bt BUGAGAO, Ariel (PHI)      S-0 (4-0) 
    KAYSINOV, Georgiy (UZB) bt KLINOV, Igor(KAZ)      PTS (3-1)
    
		
Top  Day 11 (Dec 16)
  Free Style
  54 kg Men (Round 1)
    NIU, Pinghui (CHN) bt DDI, Danghy (VIE)              S-0 (4-0)
    ACHILOV, Adkhamjon (UZB) bt JUNG, Soon-Won (KOR)     PTS (3-1)
    ZUUNBAYJAN ,T. (MGL) bt DONGGON, Rommel (PHI)        S-0 (4-0)
    MANROV , Moulen (KAZ) bt DONBAEV, Nourdin (KGZ)      P-0 (3-0)
    TAYYEBI, Behnam (IRI) bt TANABE, Chikara (JPN)       PTS (3-1)
    JIN, Ju-Dong (PRK) bt COTTRAM, Werapol (THA)         S-0 (4-0)
    
  54 kg Men (Round 2)
    JUNG, Soon-Won (KOR) bt DDI, Danghy (VIE)            P-0 (3-0)
    DONBAEV, Nourdin (KGZ) bt DONGGON, Rommel (PHI)      S-0 (4-0)
    TANABE, Chikara (JPN) bt COTTRAM, Werapol (THA)      S-0 (4-0)
    NIU, Pinghui (CHN) bt PATEL, Kripa-Shankar (IND)     PTS (3-1)
    ACHILOV, Adkhamjon (UZB) bt ZUUNBAYJAN ,T. (MGL)     PTS (3-1)
    MANROV, Moulen (KAZ) bt TAYYEBI, Behnam (IRI)        P-0 (3-0)
    
  54 kg Men (Round 3)
    JUNG, Soon-Won (KOR) bt DONBAEV, Nourdin (KGZ)       PTS (3-1)
    TANABE, Chikara (JPN) bt PATEL, Kripa-Shankar (IND)  PTS (3-1)
    MANROV, Moulen (KAZ) bt ZUUNBAYJAN ,T. (MGL)         P-0 (3-0)
    JIN, Ju-Dong (PRK) bt NIU, Pinghui (CHN)             S-0 (4-0)
    TAYYEBI, Behnam (IRI) bt ACHILOV, Adkhamjon (UZB)    PTS (3-1)
    
  Free Style
  63 kg Men (Round 1)
    KAVEH, Mehdi (IRI) bt DENGELBAYEV, Berik (KAZ)       P-0 (3-0)
    BALETIN, Michael (PHI) bt RAVIPANICK, Surasak (THA)  SUP (4-1)
    ILYAMOV, Ramil (UZB) bt YAYAMA, Hiroaki (JPN)        PTS (3-1)
    SU, Qing (CHN) bt ZAHID, Khan (PAK)                  S-0 (4-0)
    TSOGTBAYAR, T. (MGL) bt AL SHALABI, A. (SYR)         PTS (3-1)
    JANG, Jae-Sung (KOR) bt KUMAR, Mukesh (IND)          PTS (3-1)
    
  63 kg Men (Round 2)
    DENGELBAYEV, Berik(KAZ) bt RAVIPANICK, Surasak (THA) S-0 (4-0)
    YAYAMA, Hiroaki (JPN) bt ZAHID, Khan (PAK)           SUP (4-1)
    KUMAR, Mukesh (IND) bt AL SHALABI, A. (SYR)          P-0 (3-0)
    KAVEH, Mehdi (IRI) bt MADJINOV, Ruslanbek (KGZ)      PTS (3-1)
    ILYAMOV, Ramil (UZB) bt BALETIN, Michael (PHI)       S-0 (4-0)
    TSOGTBAYAR, T. (MGL) bt SU, Qing (CHN)               PTS (3-1)
    
  63 kg Men (Round 3)
    YAYAMA, Hiroaki (JPN) bt DENGELBAYEV, Berik (KAZ)    INJ (4-0)
    KUMAR, Mukesh (IND) bt MADJINOV, Ruslanbek (KGZ)     PTS (3-1)
    SU, Qing (CHN) bt BALETIN, Michael (PHI)             SUP (4-1)
    JANG, Jae-Sung (KOR) bt KAVEH, Mehdi (IRI)           P-0 (3-0)
    ILYAMOV, Ramil (UZB) bt TSOGTBAYAR, T. (MGL)         P-0 (3-0)
    
  Free Style
  76 kg Men (Round 1)
    DOROSTKAR, Pejman (IRI) bt VELIEV ,Ruslan (KAZ)      PTS (3-1)
    IZABEKOV, Nurbek (KGZ) bt KATINOVASOV, Sagid (UZB)   PTS (3-1)
    MOON, Eui-Jae (KOR) bt LE, Duc-Tung (VIE)            SUP (4-1)
    BASANGLUOBU (CHN) bt SUPSINTUM , Phanupan (THA)      S-0 (4-0)
    KOSHIBA, Kenji (JPN) bt MUNKHBAYAR, T. (MGL)         PTS (3-1)
    
  76 kg Men (Round 2)
    VELIEV, Ruslan (KAZ) bt KATINOVASOV, Sagid (UZB)     PTS (3-1)
    LE, Duc-Tung (VIE) bt SUPSINTUM, Phanupan (THA)      FAL (4-0)
    DOROSTKAR, Pejman (IRI) bt HAN, Tae-Hyon (PRK)       P-0 (3-0)
    MOON, Eui-Jae (KOR) bt IZABEKOV, Nurbek (KGZ)        P-0 (3-0)
    
  76 kg Men (Round 3)
    VELIEV, Ruslan (KAZ) bt MUNKHBAYAR, T. (MGL)         S-0 (4-0)
    HAN, Tae-Hyon (PRK) bt LE, Duc-Tung (VIE)            FAL (4-0)
    MOON, Eui-Jae( KOR) bt DOROSTKAR, Pejman (IRI)       P-0 (3-0)
    KOSHIBA, Kenji (JPN) bt BASANGLUOBU (CHN)B           FAL (4-0)
    
  Free Style
  97 kg Men (Round 1)
    FRAEV, Soslan (UZB) bt YAO, Chen-Hung (TPE)          S-0 (4-0)
    BAIRAMUXOV, Islam (KAZ) bt SALEH, Mousrafa (LIB)     S-0 (4-0)
    JADIDI, Abass (IRI) bt BA, Tumongke (CHN)            S-0 (4-0)
    KIM, Kil-Soo (KOR) bt YADAV, Brammadev (NEP)         S-0 (4-0)
    SUMIUABAZAR, D. (MGL) bt KOSUGE, Hiroshi (JPN)       PTS (3-1)
    
  97 kg Men (Round 2)
    YAO, Chen-Hung (TPE) bt SALEH, Mousrafa (LIB)        FAL (4-0)
    BA,Tumongke (CHN) bt YADAV, Brammadev (NEP)          FAL (4-0)
    FRAEV, Soslan (UZB) bt BAIRAMUXOV, Islam (KAZ)       PTS (3-1)
    
  97 kg Men (Round 3)
    KOSUGE, Hiroshi (JPN) bt YAO, Chen-Hung (TPE)        S-0 (4-0)
    BAIRAMUXOV, Islam (KAZ) bt BA, Tumongke (CHN)        S-0 (4-0)
    JADIDI, Abass (IRI) bt FRAEV, Soslan (UZB)           P-0 (3-0)
    SUMIUABAZAR, D. (MGL) bt KIM, Kil-Soo (KOR)          P-0 (3-0)
    
		
Top  Day 9 (Dec 14)
  Greco-Roman
  58kg Men
     NOOCHAI, Suthut (THA) bt
       NISHIMI, Kenkichi (JPN)               FAL (4-012- 22:13)
    JUSUPOV, Nurqan (KGZ) bt
       SHENG, Zetian (CHN)                   P-0 (3-0 4- 05:00)
    HUDOYBERDIEV, A. (UZB) bt
       PASHAEI, Sardar (IRI)                 PTS (3-1 8- 55:00)
    ZHUMASHEV, Serik (KAZ) bt
       KIM , In-Sub (KOR)                    P-0 (3-0 6- 05:00)
    PASHAEI, Sardar (IRI) bt
       NISHIMI, Kenkichi (JPN)               PTS (3-1 3- 25:00)
    SHENG, Zetian (CHN) bt
       ZHUMASHEV, Serik (KAZ)                PTS (3-1 3- 25:00)
    PASHAEI, Sardar (IRI) bt
       SHENG, Zetian (CHN)                   P-0 (3-0 3- 05:00)
    
  69kg Men
    JONG, Kon-I( PRK) bt
       NAGATA, Katsuhikd (JPN)               PTS (3-1 5- 45:00)
    SON , Sang-Pil (KOR) bt
       PULYAEV, Grigori (UZB)                P-0 (3-0 6- 05:00)
    MANUKYAN, Mkkhitar (KAZ) bt
       PEZESHKIPUR ,C. (IRI)                 S-0 (4-010- 04:26)
    PULYAEV, Grigori (UZB) bt
       ORDOBAEY, Auez (KGZ)                  SUP (4-114- 12:24)
    JONG, Kon-I (PRK) bt
       PEZESHKIPUR ,C. (IRI)                 PTS (3-1 3- 26:40)
    AL SALEH, Yaser (SYR) bt
       ORDOBAEY, Auez (KGZ)                  S-0 (4-010- 02:03)
    
  85kg Men
    MATVIVENKO, Valeriy (KAZ) bt
       YOKOYAMA, Hidekazu (JPN)              FAL (4-0 5- 02:06)
    ACHILOV, Zafarhon (UZB) bt
       SANATBAEV, Raatbek (KGZ)              P-0 (3-0 4- 05:00)
    MANDO, Mohand (SYR) bt
       PARK, Myung-Suk (KOR)                 P-0 (3-0 3- 05:00)
    ACHILOV, Zafarhon (UZB) bt
       JAMSHIDI, Behrouz (IRI)               P-0 (3-0 7- 05:00)
    YOKOYAMA, Hidekazu (JPN) bt
       MANDO, Mohand (SYR)                   P-0 (3-0 3- 05:00)
    
  130kg Men
    BUGAGAD, Ariel (PHI) bt
       KARIBOV, Vidadiy (KAZ)                S-0 (4-010- 01:39)
    SABZALI, Mehdi (IRI) bt
       HAMAUE, Minoru (JPN)                  P-0 (3-0 3- 07:19)
    QUZIYEV, Shermakhmad (UZB) bt
       YANG, Young-Jin (KOR)                 PTS (3-1 5- 25:00)
    HAMAUE, Minoru (JPN) bt
       KARIBOV, Vidadiy (KAZ)                P-0 (3-0 9- 05:00)
    ZHAO, Hailin (CHN) bt
       YANG, Young-Jin (KOR)                 P-0 (3-0 6- 05:00)
        
		
Top  Day 8 (Dec 13)
  Greco-Roman
  54kg Men
    WANG, Hui (China) bt
      SASAKI, Masatsune (Japan)           P-0 (3-0 5- 05:00)
    ARIPOV, Dilshod (Uzbekistan) bt
      AL FARAJ, Khaled (Syria)            PTS (3-1 6- 45:00)
    WANG, Hui (China) bt
      ARIPOV, Dilshod (Uzbekistan)        FAL (4-0 7- 03:27)
    KANG, Yong-Gyun (N. Korea) bt
      SIM , Kwon-Ho (S. Korea)            PTS (3-1 5- 58:00)
    
  58kg Men
    NISHIMI, Kenkichi (Japan) bt
      NGUYEN, Thanh-Khoi (Vietnam)        FAL (4-012- 01:55)
    TUMASIS, Melchor (Philippines) bt
      JUSUPOV, Nurqan (KGZ)               FAL (4-0 4- 00:59)
    SHENG, Zetian (China) bt
      HUDOYBERDIEV, A. (Uzbekistan)       P-0 (3-0 3- 05:00)
    
  63kg Men
    AL NASHED, Zaharia (Syria) bt
      HIRAI, Mitsuoki (Japan)             PTS (3-1 4- 15:00)
    KOIZHALGANOV, Nurlan (Kazakhstan) bt
      YI, Shanjun (China)                 PTS (3-1 3- 25:00)
    AL NASHED, Zaharia (Syria) bt
      YI , Shanjun (China)                S-0 (4-011- 02:30)
    KURBANOV, Bakhodyr (Uzbekistan) bt
      CHOI, Sang-Sun (S. Korea)           PTS (3-1 4- 37:56)
    
  69kg Men
    ORDOBAEY, Auez (KGZ) bt
      BUA-IN, Apisit (Thailand)           S-0 (4-014- 00:59)
    JONG, Kon-I (N. Korea) bt
      WU , Cheng-Hsun (Taipei)            PTS (3-112- 55:00)
    SON , Sang-Pil (S. Korea) bt
      NAGATA, Katsuhikd (Japan)           PTS (3-1 3- 15:00)
    
  76kg Men
    KIM , Jung-Sub (Korea) bt
      DETSUEV, Bisolt (KGZ)               PTS (3-111-105:00)
    BAISEITOY, Bakhtiyar (Kazakhstan) bt
      KATAYAMA, Takamitsu (Japan)         PTS (3-1 5- 45:00)
    
  85kg Men
    MATVIVENKO, Valeriy (Kazakhstan) bt
      SAWANGPONG, R. (Thailand)           FAL (4-011- 01:39)
    REDJEPOY, Rozy (Turkmenistan) bt
      JAMSHIDI, Behrouz (Iran)            P-0 (3-0 4- 05:00)
    YOKOYAMA, Hidekazu (Japan) bt
      ACHILOV, Zafarhon (Uzbekistan)      P-0 (3-0 7- 05:00)
    
  97kg Men
    PARK, Woo (Korea) bt
      GHESMATI , M. (Iran)                P-0 (3-0 4- 06:26)
    ZHANG, Yuankai (China) bt
      KENJAEV, Lsomjon (Uzbekistan)       PTS (3-1 2- 18:00)
    PARK, Woo (Korea) bt
      ZHANG, Yuankai (China)              P-0 (3-0 0- 08:00)
    AL HAEK, Mohamad (Syria) bt
      MATVIYENKO, Sergey (Kazakhstan)     P-0 (3-0 3- 05:00)
        
  130kg Men
    ZHAO, Hailin (China) bt
      BOONYINGLUE, Pichai (Thailand)      FAL (4-0 4- 00:25)
    HAMAUE, Minoru (Japan) bt
      BUGAGAD, Ariel (Philippines)        FAL (4-010- 02:15)
    RAMDOUN, Hassan (Syria) bt
      QUZIYEV, Shermakhmad (Uzbekistan)   P-0 (3-0 5- 05:00)
    YANG, Young-Jin (Korea) bt
      KARIBOV, Vidadiy (Kazakhstan)       P-0 (3-0 0- 08:00)
    BOONYINGLUE, Pichai (Thailand) bt
      BUGAGAD, Ariel (Philippines)        FAL (4-010- 31:37)
    RAMDOUN, Hassan (Syria) bt
      KARIBOV, Vidadiy (Kazakhstan)       PTS (3-1 8- 65:00)
    SABZALI, Mehdi (Iran) bt
      ZHAO, Hailin (China)                P-0 (3-0 0- 08:00)
        
		
Top  Day 7 (Dec 12)
  Greco-Roman
  Men
        Preliminaries completed.
    
		
 
Top
 

Asiad 98 Index || Games History || Games Venues || Games Ticket || Hotel Bookings
Daily News || Daily Schedules || Daily Results || Medal Tally || Photo Gallery


Asia In Focus | XVI Commonwealth Games | Profiles | Bits & Pieces | Business Opportunities
Main Page | About Us | Contact Us | Guestbook | Webmaster's Note

Copyright © Sadec Asia Pacific, 1998-2005. All rights reserved.